بانک پاسارگاد
12:54:30 - سه‌شنبه 8 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برنامه بهزیستی چهارمحال و بختیاری برای کاهش آسیب های اجتماعی
شهرکرد- ایرنا – مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه براساس نظر شورای اجتماعی وزارت کشور ۴ آسیب به عنوان آسیب های اصلی استان شناسایی و معرفی شده است ، گفت: این نهاد حمایتی برای کاهش آسیب های اجتماعی برنامه ریزی مدونی انجام داده است.
برنامه بهزیستی چهارمحال و بختیاری برای کاهش آسیب های اجتماعی

محمد میرزایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: براین اساس بیکاری، اعتیاد، طلاق و بزهکاری به عنوان آسیب های اصلی چهارمحال و بختیاری معرفی شده است.
وی افزود : برای رفع آسیب های اصلی چهارمحال و بختیاری، برگزاری کارگاه های پیشگیری از آسیب ها برای جوانان در معرض آسیب و خانواده های آنان ، آموزش های کاربردی و مهارتی منجر به اشتغال فردی و ایجاد شغل پایدار ، استفاده از سازمان های مردم نهاد غیردولتی با هدف کاهش آسیب، حمایت از طرح های تولیدی و اشتغالزا و برگزاری دوره های آموزش زندگی خانواده، پیش از ازدواج و مهارت های زندگی پیشنهاد شده است.
میرزایی تصریح کرد : رویکرد پیشگیرانه، استانداردسازی و ارتقای کیفیت خدمات، رویکرد اجتماع محور و خانواده محور، رویکرد توانمند سازی، بستر سازی برای مشارکت اجتماعی و فراهم سازی و بهره گیری از ظرفیت های موجود دستگاه های اجرایی و جامعه از مهمترین سیاست های کلان سازمان بهزیستی در راستای رفع آسیب های اصلی چهارمحال و بختیاری است.
وی یادآور شد: اعتیاد، دخالت اطرافیان، بیکاری و مشکلات اقتصادی خانواده، بدبینی و ضرب و شتم مهمترین علت های درخواست طلاق است.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری بدون اشاره به آمار همسر و کودک آزاری اظهار داشت : اعتیاد، بدسرپرستی، اختلافات خانوادگی و طلاق، بیماری روانی و فقر اقتصادی فرهنگی از علت های این آسیب در استان است.
وی گفت: بهزیستی چهارمحال و بختیاری برای مقابله با آسیب های اجتماعی استان ، ارائه خدمات مشاوره در ۸ مرکز به زوحین در شرف طلاق، برگزاری ۳۰۰ کارگاه آموزشی مهارت های زوجین در شرف ازدواج، برپایی ۳۰۰ کارگاه آموزشی مهارت های پیش از ازدواج و زندگی خانواده، حمایت از ۵۶ تیم اجتماع محور با هدف کاهش آسیب در مناطق آسیب خیز، کمک به فعالیت ۱۶ کمپ ترک اعتیاد مردان و یک کمپ ویژه بانوانو فعالیت های آموزشی را در سال گذشته و امسال انجام داده است.
میرزایی تاکید کرد : بهزیستی چهارمحال و بختیاری ۷۱۰ میلیون ریال برای حق بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی ۹۵۸ نفر، ۱۰ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال به منظور تسهیلات خوداشتغالی ۴۶۰ نفر و ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در راستای تسهیلات اشغال روستایی ۴۵۸ نفر پرداخت کرده است.
وی افزود : پرداخت کمک ازدواج ۱۲۶ نفر به مبلغ یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال، از دیگر برنامه های بهزیستی چهارمحال و بختیاری در راستای کاهش آسیب های اجتماعی استان محسوب می شود.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای ۹ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۴۷هزار نفر است.
۷۳۶۲/۲۰۹۷

خبر جدید  استکبار مسائل جنگ را آگاهانه به چالش می کشد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)