بانک پاسارگاد
12:06:07 - چهارشنبه 28 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بارش ها در بام ایران کاهش یافت/ ادامه کم آبی در سال آینده
خبرگزاری مهر – گروه استان ها: استان چهارمحال و بختیاری در گذشته یکی از مهمترین استان های آبخیز کشور به شمار می رفت و با تولید حدود ۱۰ درصد آب کشور جزو مهمترین استان های تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت کشور بود. بسیاری از مزارع کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری به‌واسطه نبود آب از […]
بارش ها در بام ایران کاهش یافت/ ادامه کم آبی در سال آینده

خبرگزاری مهر – گروه استان ها: استان چهارمحال و بختیاری در گذشته یکی از مهمترین استان های آبخیز کشور به شمار می رفت و با تولید حدود ۱۰ درصد آب کشور جزو مهمترین استان های تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت کشور بود.

بسیاری از مزارع کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری به‌واسطه نبود آب از زیر کشت خارج‌  شده اند و بسیاری از دشت های استان نیز در حال تبدیل به بوته زار های گیاهان وحشی هستند.

کاهش بارش ها در استان چهارمحال و بختیاری از دهه ۸۰ آغاز شده و در حال حاضر چهارمحال و بختیاری در میان ۱۰ استان خشک کشور قرار گرفته است.

بارش ها در استان چهارمحال و بختیاری در سال زراعی جدید نیز با کاهش روبرو شده و بارش تاثیرگذاری از ماه آبان تاکنون در این استان گزارش نشده است.

کاهش منابع آب و خشک شدن دشت ها موجب ایجاد کانون های گرد و غبار محلی نیز در این استان شده است که کیفیت هوای استان را تحت تاثیر قرار داده است.

خبر جدید  خدمت رسانی بسیج جامعه پزشکی به562نفر در شهرستان بن

استان چهارمحال و بختیاری وارد دهمین سال کم ابی شده استمدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه خشکسالی در استان چهارمحال و بختیاری تشدید شده است، عنوان کرد: از ابتدای ماه آبان تاکنون بارش تاثیر گذاری در چهارمحال و بختیاری گزارش نشده است.

شاهرخ پارسا بیان کرد: چهارمحال و بختیاری وارد دهمین سال کم آبی خود شده است.

وی با اشاره به میزان بارش ها، بیان کرد: میانگین وزنی بارندگی چهارمحال و بختیاری در سالجاری ۱۵۱.۹ میلیمتر است.

وی تصریح کرد: میزان بارندگی سال زراعی جاری چهارمحال و بختیاری نسبت به سال زراعی گذشته حدود ۵۶ درصد کاهش یافته است.

مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: میزان بارندگی سال زراعی جاری چهارمحال و بختیاری نسبت میانگین بلند مدت دوره مشابه ۶۲ درصد و نسبت به سال زراعی کامل ۷۴درصد کاهش بارندگی دارد.

خبر جدید  سرقت از طلافروشی میدان امام علی (ع)

وی ادامه داد: در بسیار از نقاط استان در سال زراعی جاری با کاهش ۴۰ تا ۷۰ درصدی کاهش بارندگی مواجه هستیم.

چهارمحال و بختیاری جزو ۱۰ استان خشک کشور قرار دارد

معاون توسعه و پیش بینی سازمان هواشناسی چهارمحال و بختیاری نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت کاهش بارش ها در چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: کاهش بارش ها در چهارمحال و بختیاری موجب کمبود منابع آب در این استان شده است.

مهرداد قطره عنوان کرد: در حال حاضر استان چهارمحال و بختیاری جزو ۱۰ استان خشک کشور قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: باید زمینه برای بهره گیری مناسب از آب در فصل بهار و تابستان سال آینده در این استان فراهم شود.

خبر جدید  آغاز مرحله استانی جشنواره بین المللی قصه گویی

معاون توسعه و پیش بینی سازمان هواشناسی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب در استان چهارمحال و بختیاری ضروری است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کاهش بارندگی ها در استان چهارمحال و بختیاری و برداشت های بی  رویه آب موجب کاهش منابع آب در استان چهارمحال و بختیاری شده است.

کوروش نادری بیان کرد: در حال حاضر ۸۶ درصد از مساحت استان چهارمحال و بختیاری کوهستانی است که این امر  نقش مهمی در ذخیره سازی منابع آب به صورت زیر زمینی دارد.

وی با اشاره به اینکه باید از افت سطح آب های زیر زمینی در سطح استان جلوگیری شود، تاکید کرد: مدیریت مصرف آب در چهارمحال و بختیاری ضروری است.

0/5 (0 نقد و بررسی)