بانک پاسارگاد
12:57:01 - شنبه 22 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایران به قطب تولیدات کشاورزی دنیا تبدیل می شود
شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی گفت: با تمهیدات اندیشیده شده و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، ایران طی ۱۰ سال آینده در کشاورزی نوین به قطب تولیدات کشاورزی دنیا تبدیل خواهد شد.
ایران به قطب تولیدات کشاورزی دنیا تبدیل می شود

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی روز شنبه در نشست شورای سیاست گذاری و راهبردی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در شهرکرد افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته درعرصه های مختلف به دستاوردهای مهمی دست یافته است.
وی تصریح کرد: اگر علم هسته ای در نظام جمهوری اسلامی رتبه و جایگاه جهانی پیدا نمی کرد، محال بود که ابرقدرت ها حاضر به آمدن پای میز مذاکره با یک کشور خاورمیانه می شدند.
وی نظام جمهوری اسلامی را یک نظامی مقتدر و مظلوم در منطقه عنوان کرد و گفت: کشورهای قدرتمند اقتصادی و نظامی و مستکبر در چهار دهه گذشته برای نابودی نظام اسلامی بیشترین فشارها را بر ما وارد کردند، اما مردم غیور و ولایتمدار ایران با همت و غیرت خود این توطئه آنان را خنثی کردند.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: به یقین اگر اقتدار و هشیاری نظام جمهوری اسلامی در منطقه نبود استکبار و صهیونیسم در چند سال گذشته دولت و کشور سوریه را نابود و متلاشی کرده بودند که به لطف خدا امروز شاهد خروج ذلت بار نیروهای آمریکایی از سوریه هستیم.
تقوی، حاکمان کشورهای وهابی و استعمار شده حوزه خلیج فارس را قارون زمان دانست و تاکید کرد: این کشورها به عنوان مهره گماشته استکبار در منطقه هستند که با نام اسلام، تیشه بر ریشه اسلام ناب محمدی می زنند.
وی، فرهنگ استکبارستیزی و استقلال طلبی نظام جمهوری اسلامی را برگرفته از فرهنگ نهضت عاشورا دانست و تصریح کرد: امت اسلامی ایران همان طور که در عرصه های هوافضا، پزشکی و علوم مختلف رتبه جهانی کسب کردند به یقین در اقتصاد و تامین موادغذایی و مایحتاج ضروری مردم که دشمن از آن بعنوان نقطه ضعف استفاده کرده است، بزودی خودکفا خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: اقتصاد کشور باید مبتنی بر کشاورزی باشد، زیرا این بخش از استحکام بیشتر و آسیب پذیری کمتری دارد.
وی افزود: اگر اقتصاد کشوری براساس کشاورزی شکل بگیرد از استحکام بیشتری برخوردار خواهد بود و به دلیل درون گرا بودن آسیب های کمتری را نیز متحمل خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین تقوی، اقتصاد کشاورزی را یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: برای رسیدن به اهداف خود در این حوزه باید کشاورزی خود را به علم و فناوری روز تجهیز و از هدر رفت منابع در حوزه آب و خاک جلوگیری کنیم.
وی اظهار داشت: باید بهره وری در بخش کشاورزی را بالا ببریم و از روش های سنتی در این حوزه فاصله بگیریم.
۶۱۹۹/۶۰۲۱

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  ریزش برداری محور لردگان به دهدز پایان یافت
0/5 (0 نقد و بررسی)