بانک پاسارگاد
1:39:55 - دوشنبه 7 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اقدامات آموزشی و فرهنگی برای مقابله با اعتیاد اثرگذار است
شهرکرد- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی چهارمحال وبختیاری با بیان اینکه ۸۰ درصد کشفیات مواد مخدر در مناطق آلوده استان، از نوع مواد مخدر صنعتی است و گفت : اقدامات فرهنگی و آموزشی در راستای پیشگیری از اعتیاد اثرگذار است.
اقدامات آموزشی و فرهنگی برای مقابله با اعتیاد اثرگذار است

به گزارش ایرنا ، سرهنگ فضل الله برزویی روز یکشنبه در هفتمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در یکی از مناطق آلوده افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۱۰ عملیات ضربتی پاکسازی مواد مخدر در مناطق آلوده اجرا شده است.
وی به اجرای بازرسی و نظارت نیروی انتظامی در راستای مبارزه با مواد مخدر در این منطقه اشاره کرد و گفت: اجرای هماهنگ برنامه های فرهنگی، انتظامی و پیشگیری در این منطقه گامی در جهت پاکسازی و مقابله با مواد مخدر است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرکرد نیز با اشاره به اجرای طرح پاکسازی این منطقه در ۲ هفته گذشته با همکاری نیروی انتظامی گفت: در این طرح ۱۵ واحد مسکونی بازرسی شد که از این تعداد ۷ واحد مسکونی پلمپ شد.
عبدالرضا علیمحمدی افزود: اجرای مستمر طرح های پاکسازی مناطق آلوده و همچنین اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی در این مناطق راه حلی برای مقابله با گسترش مواد مخدر است.
وی به اجرای برنامه و طرح پیشگیری در حوزه مواد مخدر در استان و مناطق آلوده تاکید کرد و گفت: اجرای این برنامه ها باید طبق یک برنامه مدون و زمان بندی اجرا شود.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال وبختیاری نیز با اشاره به اجرای طرح های مختلف از جمله طرح های فرهنگی و پیشگیری از گرایش به مواد مخدر در مناطق مختلف اشاره کرد و گفت: اجرای طرح های فرهنگی در این مناطق باید با تمرکز بر روی جامعه هدف باشد.
سید محمد موسوی افزود: درصد بالای از دستگیر شدگان اعتیاد، فروشندگان و توزیع کنندگان در زندان های استان از خانواده های این مناطق است.
یکی از اعضای شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت : فراهم کردن امکانات بیشتر آموزشی و فرهنگی در مناطق آلوده می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی اثر گذار باشد.
طیبه شریفی افزود : ریشه کنی آسیب های اجتماعی با اجرای برنامه های فرهنگی امکان پذیر است.
به گزارش ایرنا، در استان چهارمحال وبختیاری با ۹ شهرستان ۲ منطقه آلوده به مواد مخدر شناسایی شده است.
در حاشیه برگزاری این جلسه استاندار و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان از یکی از محلات آلوده مرکز استان بازدید و مشکلات و کاستی های این منطقه را بررسی کردند.
۷۳۶۰

خبر جدید  ریزش کوه جاده اردل به روستای دوازده امام را مسدود کرد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)