بانک پاسارگاد
15:24:11 - دوشنبه 26 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش ۴۰ درصدی تولید مرغ
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از افزایش ۴۰ درصدی تولید تخم مرغ در استان خبر داد. به گزارش خبرگزاری بسیج استان چهارمحال و بختیاری؛ معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از جوجه ریزی بیش از۹ میلیون قطعه در مرغداری های سطح استان خبر داد و گفت: […]
افزایش ۴۰ درصدی تولید مرغ

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از افزایش ۴۰ درصدی تولید تخم مرغ در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج استان چهارمحال و بختیاری؛ معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از جوجه ریزی بیش از۹ میلیون قطعه در مرغداری های سطح استان خبر داد و گفت: امسال برای مصرف مرغ شب عید محدودیتی نداریم.   

سام مردانی اظهار کرد: امسال افزون بر ۹ میلیون قطعه جوجه‌ ریزی در واحدهای پرورش طیور انجام شده که در مدت مشابه سال گذشته تنها حدود ۶ میلیون قطعه انجام شده بود.

وی افزود: درحال حاضر ۲۱۵ واحد مرغداری در سطح استان فعال است که همه محصولات آنها با نظارت ماموران دامپزشکی نظارت سلامت و عرضه می شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری برقراری تعادل نسبی میان قیمت تمام شده محصول و قیمت محصول در بازار مصرف و همچنین تمایل مرغداران به تولید و جوجه ‌ریزی را از دلایل افزایش جوجه ‌ریزی در استان عنوان کرد.

مردانی تصریح کرد: با برنامه ریزی انجام شده مرغ تولیدی استان با نظارت دقیق ادارات متولی وارد شبکه توزیع می شود.

قابل ذکر است؛ ظرفیت تولید سالانه مرغ گوشتی در مرغداری های فعال استان ۳۰ هزار تن در سال است و تولید گوشت سفید در این خطه بیشتر از سرانه مصرف کشور گزارش شده است.