بانک پاسارگاد
14:29:02 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش ۲۳ درصدی درآمد مشارکت‌های مردمی در چهارمحال و بختیاری
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری گفت: طی ۱۱ ماه امسال میزان درآمد مشارکت‌های مردمی نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد افزایش یافته است. به گزارش ایسنا، علی ملکپور ۱۳ اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) جزء نخستین نهادهایی […]
افزایش ۲۳ درصدی درآمد مشارکت‌های مردمی در چهارمحال و بختیاری

کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری گفت: طی ۱۱ ماه امسال میزان درآمد مشارکت‌های مردمی نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، علی ملکپور ۱۳ اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) جزء نخستین نهادهایی بود که در سال ۵۷ شکل گرفت، اظهار کرد: این نهاد حمایتی با هدف رسیدگی به مشکلات نیازمندان جامعه تشکیل شد.
وی افزود: توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت از راهبردهای اصلی این نهاد محسوب می‌شود.
ملک‌پور با بیان اینکه حدود شش درصد جمعیت استان تحت حمایت این نهاد هستند، تصریح کرد: ۱۱ درصد از خانوارهای استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند که از این تعداد حدود ۵۵ درصد سرپرست خانوار هستند.
وی با اشاره به اینکه طی ۱۱ ماه امسال دو هزار و ۱۹۸ یتیم تحت پوشش این نهاد هستند، تاکید کرد: در حال حاضر ۱۳ هزار و ۸۶۴ حامی در استان و خارج از استان وجود دارد که از تعداد یتیمان تحت حمایت دو هزار و ۱۲۲ خانواده در قالب طرح محسنین شناسایی شده‌اند که از طریق حامیان مورد حمایت قرار می‌گیرند.
ملک‌پور تامین هزینه‌های تحصیلی سه هزار و ۹۹۷ دانش‌آموز و یک هزرار و ۴۲ دانشجو از سوی این نهاد، اعزام دو هزار و ۲۶۰ به مشهد مقدس، اعزام ۵۶۲ نفر به عتبات عالیات و برگزاری نخستین جشنواره شهدای مدافع حرم و شرکت سه هزار و ۱۶۲ نفر در این جشنواره را از اقدامات سال جاری این نهاد برشمرد.
وی با اشاره به اینکه یکی از بسته‌های حمایتی گران‌قیمت مسکن مددجویان بوده که با نیازسنجی‌ها طی برنامه سه ساله دو هزار خانواده فاقد مسکن پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: سال گذشته ۳۳۰ مورد احداث یا خرید مسکن و طی این مدت ۳۶۵ مورد کمک هزینه خرید یا تامین مسکن شهری و روستایی صورت گرفت که نسبت به برنامه پیش‌بینی شده ۱۲۰ مورد افزوده شد.
ملک‌پور با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد از مسکن‌های شهری و روستایی در سال گذشته و سال جاری تکمیل شدند، تصریح کرد: در ۱۱ ماه امسال ۷۵۳ مورد تعمیرات مسکن صورت گرفت.
وی تاکید کرد: از سال ۸۴ تا ۹۶ سه هزار و ۶۰۰ واحد مسکن روستایی احداث و از سال ۸۶ تا ۹۶ در زمینه احداث یا خرید مسکن یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکن شهری صورت گرفته است، همچنین کمتر از یک هزار و ۳۰۰ مورد مسکن فاقد متقاضی در استان شناسایی شده که امیدواریم در سال‌های ۹۷ و ۹۸ سفره خانواده‌های فاقد مسکن بسته شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه میزان درآمدهای مشارکت مردمی نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: طی ۱۱ ماه امسال میزان صدقات جمع‌آوری سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، میزان درآمد حوزه اکرام ایتام و محسنین ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، میزان زکات جمع‌آوری شده پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و میزان درآمد از ۳۵ مرکز نیکوکاری در استان شش میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده است.
وی با اشاره به اینکه نیاز استان بیش از مبالغ جمع‌آوری شده در تمامی زمینه‌ها است، گفت: تاکنون حدود ۳۵ درصد از قابلیت‌ها جامعه شناسایی و ۶۵ درصد از قابلیت‌های استان و خارج استان شناسایی نشده‌اند.
ملک‌پور با اشاره به اینکه تمامی خدمات امداد به صورت نقدی صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: از سال آینده تمامی خدمات به صورت کارت بانکی در اختیار خانواده‌های تحت حمایت قرار می‌گیرد که امسال یک هزار و ۳۳۲ مورد جهیزیه پرداخت شده است.

خبر جدید  ۶۵ درصد ورق قلع اندود کشور در چهارمحال و بختیاری تولید می شود

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)