بانک پاسارگاد
13:32:02 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افتتاح شهرک شيلاتي ماهيان سردابي در چهارمحال و بختياري
خبرگزاري آريا-عضو هيأت مديره شرکت شهرک هاي کشاورزي از افتتاح شهرک شيلات سردابي کشور در چهارمحال و بختياري خبر داد.به گزارش خبرگزاري آريا، جعفر علي پور در سفر به شهرکرد گفت: با توجه به ظرفيت چهارمحال و بختياري در توليد ماهيان سردابي، شرکت شهرک هاي کشاورزي براي کمک به راه اندازي شهرک شيلات سردابي کشور […]
افتتاح شهرک شيلاتي ماهيان سردابي در چهارمحال و بختياري

افتتاح شهرک شيلاتي ماهيان سردابي در چهارمحال و بختياري

خبرگزاري آريا-عضو هيأت مديره شرکت شهرک هاي کشاورزي از افتتاح شهرک شيلات سردابي کشور در چهارمحال و بختياري خبر داد.
به گزارش خبرگزاري آريا، جعفر علي پور در سفر به شهرکرد گفت: با توجه به ظرفيت چهارمحال و بختياري در توليد ماهيان سردابي، شرکت شهرک هاي کشاورزي براي کمک به راه اندازي شهرک شيلات سردابي کشور در چهارمحال و بختياري آمادگي دارد.
وي با اشاره به قرارگيري ايران در منطقه اي خشک و فراگير شدن معضل آب، افزود: با توجه به مزاياي کشت گلخانه اي تصميم بر اين شده است که کشت فضاي باز صيفي جات به کشت گلخانه اي تبديل شود چرا که در کشت گلخانه اي مصرف آب در مقايسه با فضاي باز به يک دهم کاهش و توليد ۱۰ برابر افزايش مي يابد.
آقاي علي پور گفت: براي استان چهارمحال و بختياري تاکنون مطالعات ۵۹ نقطه مستعد با بيش از دو هزار و ۵۰۰ هکتار مساحت براي اجراي شهرک هاي گلخانه اي شناسايي کرده ايم.
عضو هيأت مديره شرکت شهرک هاي کشاورزي اشتغال مستقيم هر هکتار کشت گلخانه اي را هشت نفر مستقيم و ۱۰ نفر غيرمستقيم اعلام کرد و گفت: ۹ مجتمع گلخانه اي با ۳۰۰ هکتار سطح زيرکشت در شهرستان هاي مختلف استان در دست اجرا داريم.
عليپور افزود: در صورتي که استان ۳۰ درصد اعتبار مورد نياز براي کشت گلخانه اي را فراهم کند ۷۰ درصد بقيه آن را شرکت شهرک هاي کشاورزي تأمين مي کند.

خبر جدید  بیش از 40 برنامه به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی در ناحیه لردگان برگزار می شود

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)