بانک پاسارگاد
2:56:54 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای طرح کمربند سبز حفاظتی در شهرستان بن آغاز شد
شهرکرد- ایرنا- اجرای طرح کمربند سبز حفاظتی به منظور تعیین مرز بین اراضی ملی و مستثنیات اشخاص در منطقه یانچشمه شهرستان بن نخستین بار در استان آغاز شد.
اجرای طرح کمربند سبز حفاظتی در شهرستان بن آغاز شد

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: این طرح در مرز ۴ کیلومتر از اراضی ملی و مسثنیات منطقه یانچشمه شهرستان بن اجرا شد.
برمک اسلامی روز چهارشنبه در آیین درختکاری این طرح افزود: دراین طرح ۳ ردیف نهال بادام کاشت می شود.
وی با بیان اینکه اعتبارات اجرای این طرح از محل صندوق توسعه ملی تامین اعتبار شده است، اظهار داشت: طرح تفکیک اراضی ملی و مستثنیات در این منطقه در ۴ هکتار اجرا می شود که تنها ۴ کیلومتر با کاشت نهال بادام است و مابقی با بلوکهای سیمانی (بنج مالچ) اجرا می شود.
به گفته وی،برای اجرای این طرح ۲ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی اختصاص داده شد.
اسلامی افزود: طرح کمربند سبز حفاظتی به منظور ارتقاء سرانه فضای سبز، بهبود شرایط محیطی نقاط جمعیتی استان در راستای تلطیف هوا ، توسعه تفرجگاهی و گردشگری و حفاظت از منابع آب و خاک اجرا می شود.
وی گفت: با اجرای طرح کمربند سبزحفاظتی، حدود اراضی ملی و مستثنیات مشخص و تصرفات مربوط به تخلفات احتمالی کاهش پیدا می کند.
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزود: تاکنون ۲۰۰ کیلومتر کمربند حفاظتی بین اراضی ملی و مستثنیات در استان احداث شده است.
یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار عرصه ملی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که ۳۰۷ هزار هکتار آن جنگل و یک میلیون و ۹۳ هکتار مرتع است.
امسال برای اجرای طرح‌ های آبخیزداری و آبخوان‌داری در استان از محل صندوق توسعه ملی ۲۲۷ میلیارد ریال اختصاص یافته که با این اعتبار ۱۴۹ پروژه در استان درحال اجراست.
۷۳۶۰/۶۰۲۱

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  میزگرد 'گفتمان رسانه ای اقتصاد مقاومتی' در ایرنا شهرکرد برگزار شد
0/5 (0 نقد و بررسی)