بانک پاسارگاد
11:58:58 - سه‌شنبه 25 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آیین نکوداشت یکصدمین سالگرد تاسیس تربیت معلم در ایران+ فیلم
آیین نکوداشت یکصدمین سالگرد تاسیس تربیت معلم کشور و شصت و یکمین سالگرد تاسیس این دانشگاه در چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
آیین نکوداشت یکصدمین سالگرد تاسیس تربیت معلم در ایران+ فیلم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز چهارمحال و بختیاری؛ معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان کشور در این مراسم از تدوین تاریخچه و سند فعالیت تربیت معلم با هدف ضبط و گردآوری فعالیت های دانشگاه تربیت معلم و تحلیل مشکلات و کمبودها خبر داد.
علی باقر طاهرنیا افزود: ترویج گفتمان تربیت معلم، ایجاد فرصت برای ارائه نظرات و انتقال تجربه ها و تلاش برای تربیت معلمان و ایجاد بستر برای سیاستگذاری از اهداف تدوین این تاریخچه است.
وی با اشاره به تهیه و تدوین تاریخچه فعالیت دانشگاه فرهنگیان در چهارمحال وبختیاری گفت : براساس این سند سالانه ۲۶۷ معلم از این دانشگاه فارغ التحصیل و جذب آموزش و پرورش می شوند.
طاهرنیا با اشاره به بازنشستگی سالانه بیش از یکهزار و ۲۰۰ فرهنگی از آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری افزود: ورودی و خروجی معلم در آموزش و پرورش یکسان نیست و این امر یکی از مشکلات نظام آموزشی است.
وی گفت: با تهیه این سند در سطح کشور برنامه ریزی های دقیق تری به منظور رفع این معضل انجام خواهد شد.
طاهرنیا افزود: دانشگاه فرهنگیان از سال۱۲۹۷ در کشور با عنوان دارالمعلمان فعال شده و در طول یک قرن گذشته تغییر نام داده ، اما سیاست اصلی این دانشگاه که تربیت معلم است تغییر نکرده است.
وی با بیان اینکه این تغییر و تحول نشان دهنده این است که نظام آموزش و پرورش تابع سلیقه و سیاست نیست افزود: نظام آموزش و پرورش نیازمند نیروهای با اطلاعات به روز است.
رئیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال وبختیاری نیز در این آیین گفت: هم اکنون بیش از یکهزار دانشجو معلم در سه مرکز و پردیس دانشگاه فرهنگیان استان مشغول تحصیل هستند.
تیمور نظری فرد افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی حدود ۱۶ هزار نفر دانشجو معلم از دانشسراها، مراکز تربیت معلم و پروریس های دانشگاه فرهنگیان دانش آموخته شدند.
وی گفت: این دانشجو معلمان در مقاطع تحصیلی کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی ارشد در رشته های آموزش ابتدایی، کارشناسی زبان و ادبیات فارسی و مهارت آموزی ماده ۲۸ در رشته های هنر، علوم تجربی و آموزش ابتدایی مشغول تحصیل هستند.
نظری فرد، از جذب ۱۰۰ دانشجو معلم تکمیل ظرفیت در بهمن ماه امسال خبر داد و افزود: این پردیس ها دارای ۱۵ عضو هیات علمی هستند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری گفت: ۴۰ درصد دانشجو معلمان مشغول تحصیل در استان خواهر و بقیه از برادران هستند.
در آیین نکوداشت یکصدمین سالگرد تاسیس دانشگاه فرهنگیان کشور وشصت و یکمین سالگرد تاسیس در استان چهارمحال و بختیاری از نخستین فارغ التحصیلان، خانواده شهدا و برترین های دانشگاه تجلیل شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی دانلود آیین نکوداشت یکصدمین سالگرد تاسیس تربیت معلم در ایران+ فیلم آیین نکوداشت یکصدمین سالگرد تاسیس تربیت معلم در ایران+ فیلم آیین نکوداشت یکصدمین سالگرد تاسیس تربیت معلم در ایران+ فیلم آیین نکوداشت یکصدمین سالگرد تاسیس تربیت معلم در ایران+ فیلم آیین نکوداشت یکصدمین سالگرد تاسیس تربیت معلم در ایران+ فیلم آیین نکوداشت یکصدمین سالگرد تاسیس تربیت معلم در ایران+ فیلم آیین نکوداشت یکصدمین سالگرد تاسیس تربیت معلم در ایران+ فیلم آیین نکوداشت یکصدمین سالگرد تاسیس تربیت معلم در ایران+ فیلم آیین نکوداشت یکصدمین سالگرد تاسیس تربیت معلم در ایران+ فیلم آیین نکوداشت یکصدمین سالگرد تاسیس تربیت معلم در ایران+ فیلم
منبع :: http://chb.iribnews.ir

خبر جدید  بررسی مسائل پیشروی آموزش عالی در دوران کرونا
0/5 (0 نقد و بررسی)