بانک پاسارگاد
10:45:51 - شنبه 10 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آسیب های رایج اجتماعی در شأن جامعه قرآنی نیست
گروه فعالیت های قرآنی – مدیر کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به آسیب های موجود اجتماعی مانند اعتیاد و طلاق؛ افزود: این آسیب ها در شأن جامعه قرآنی نیست.  به گزارش ایکنا از چهارحال و بختیاری حجت الاسلام سید جعفر مرتضوی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، روز گذشته ۱۵ اسفند در اختتامیه جشنواره […]
آسیب های رایج اجتماعی در شأن جامعه قرآنی نیست

گروه فعالیت های قرآنی – مدیر کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به آسیب های موجود اجتماعی مانند اعتیاد و طلاق؛ افزود: این آسیب ها در شأن جامعه قرآنی نیست.

 به گزارش ایکنا از چهارحال و بختیاری حجت الاسلام سید جعفر مرتضوی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، روز گذشته ۱۵ اسفند در اختتامیه جشنواره های قرآنی منهاج، کودک و نوجوان و تعلیم و تربیت سپاه که با حضور جمعی از مدیران و فعالان قرآنی در مجتمع رفاهی لاله شهرکرد برگزار شد با اشاره به این حدیث از پیامبر اکرم که « اشراف امتی حملته القرآن و اصحاب الیل » گفت: با توجه به معنای روایات که در مورد حاملان قرآن وارد شده است میتوان نتیجه گرفت که حامل قرآن کسی است که با قرآن مانوس و آشناست و از محتوای آن آگاهی دارد و پیام ها و احگام و معارف نورانی آن را به خوبی در یافته اند و به اندازه توان و ظرفیت خود به دستورات آن عمل نموده و وجودشان ظرف حقایق و معارف قرآنی شده است به گونه ای که گویا قرآن مجسم شده اند و قرآن را با خود حمل می کنند .
وی افزود: در روایتی حاملین قرآن پیشوایان و سرپرستان اهل بهشت و در روایت دیگری اشراف و بزرگان امت شمرده شده اند و در حدیث دیگری به عنوان آموزگاران کلام خداوند که لباسی از نور خدا پو شیده اند معرفی شده اند . مجموع این اوصاف و ویژگی ها دلالت دارد که حامل قرآن اهل فهم قرآن و عمل به محتوا و برنامه های آن است نه این که تنها حافظ قرآن باشد هر چند اهل عمل به آن نباشد .
حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: ملائکه الله قطعا به قرآنیان در همه محافل و مراسم در درجه اول خیر مقدم می گویند . و قطعا باید زندگیمان را نیز قرآنی بکنیم .
وی با اشاره به آسیب های اجتماعی که امروزه گریبان گیر جامه شده است افزود: این آسیب ها مثل طلاق ، اعتیاد، فساد سیاسی و اقتصادی در شان جامعه قرآنی نیست.
مرتضوی با اشاره به روایتی از نبی اکرم که می فرماید:« نمازخوان ها و نماز نخوان ها از امت من چهار دسته اند که سه دسته آنها گرفتارند» گفت: دسته اول آنهایی هستند که نماز می خوانند ولی ساهون هستند که قرآن خودش تکلیف این گروه را روشن کرده است و می گوید فویل للمصلین، الذین هم عن صلاتهم ساهون و دسته دیگری که گاهی نماز می خوانند و گاهی نمی خوانند و این دسته هم عذاب می شوند و به جهنم انداخته می شوند و دسته سوم آنهایی که اصلا نماز نمی خوانند اینها در بدترین جای جهنم جای دارند .
وی گفت: جای دسته سوم در سقر یعنی پایین ترین جای جهنم است و در روز قیامت از آنها سوال می شود شما را چه شد که به این جایگاه دچار شدید و آنها جواب می دهند مااز نمازگزاران نبودیم .
مرتضوی با اشاره به محتوای جشنواره قرآنی منهاج که سوره مبارکه « مومنون » بود بیان کرد: دسته چهارم کسانی هستند که طبق آیه دوم سوره «مومنون» در نمازشان خاشع هستند و برنمازشان محافظت می کنند و این دسته در واقع از عاملان به قرآن و حاملان آن هستند.

خبر جدید  بیست ویکمین جشنواره بین المللی قصه گویی در یاسوج

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)